Tedarikçi Avantajları Nelerdir?

Pazarlama Avantajları

LilaKutu’da ilk başladığımız günden beri sadece kozmetik/güzellik/bakım odağımız var. Geleneksel pazaryeri platformlarında olduğu gibi markanız ve ürünleriniz farklı ürün çeşitleri arasında kaybolmaz. LilaKutu ekibi kozmetik/güzellik/bakım alanlarında uzman kişilerden oluşur.

Kozmetik ürünlerini tanırız ve özelliklerini bilmeyi, kitlemize olabildiğince fazla detay sunmayı severiz. Örneğin; Vegan bir ürününüz varsa, Vegan tercihli bir tüketici ile kolayca buluşturabiliriz ya da leke karşıtı bir ürününüz varsa leke sorunu olan bir ziyaretçimize ürününüzü önerebiliriz.

Her markanın LilaKutu’da hikayesini anlattığı özel bir sayfa vardır. Marka özellikleriniz, ürün yorumları, seriler bu sayfalarda kolayca öne çıkarılır. Markanıza özel bannerlar ile yayınlanır.

Her kozmetik/güzellik/bakım ürünü bizim için çok özeldir. Ürün girişi başlamadan tedarikçilerimizden aldığımız verilerle birlikte her ürünü özenle araştırır, tüm özelliklerini (vegan, cruelty free, glutensiz), iyi geldiği sorunları, kimlerin kullanabildiğini sistemimize ekleriz. Böylece ziyaretçi/üye/müşteri ihtiyaç ya da tercihlerine özel ürünlere kolayca ulaşabilirler.

Ürünleri detaylandırırken ziyaretçi/üye/müşterilerimizi de detaylandırırız. Sistemimizde bulunan “Güzellik Profili” sayesinde potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Örneğin; 25 yaşında, akne sorunu yaşayan, yağlı cilde sahip organik ürün kullanmak isteyen bir kadına 25 yaş için uygun, akneye çözüm olan, yağlı cilt için üretilmiş, organik içerikli ürünleri öne çıkarmaya başlarız. Bunu hem lilakutu.com’da görebilecekleri şekilde yaparız hem de iletişimlerimizde...

Tester pazarlama seneler öncesine göre artık daha fazla revaçta olsa da hala ezbere yapılan bir pazarlama şekli… Denenmesini istediğiniz testerları en uygun kadının kullanması için “Keşif Kutusu, siparişte ürün tanıştırma, özel müşteri” gibi farklı araçlarla en ideal ve uygun kadına iletmenizi sağlarız.

Ticari Avantajlar

Satıcısı olduğunuz marka ve ürünlerde tek satıcı olursunuz. Bu nedenle zoraki indirim yapmak zorunda kalmaz, daha fazla satış için zoraki indirim odaklı olmazsınız. Her üründe tek satıcı olduğundan ziyaretçi/üye/müşteri tarafında da kafa karışıklığı yaşanmaz.

LilaKutu’da sadakat önemlidir. LilaKutu’ya ve markalarımıza sadık müşterilerimizi ödüllendirmeyi severiz. Ödüllendirirken de maliyeti size yansıtmayıp, komisyonlarımızdan karşılarız. Belirli alışverişlerde kazanılan LilaPuanlar, satın alınan ürünün tahmini bitiş süresinde giden otomatik Ürünün Bitmiş Olmalı e-postası, Güzellik Profili tamamlama ve doğum günü özel indirimleri maliyetini size yüklemeden avantaj sunduğumuz bazı araçlardır.

LilaKutu’nun odağı tamamen kozmetik/bakım/güzellik kategorisinde daha fazla satışa yönlendirmek ve bu amaçla pazarlama yapmaktır. Ödeme sistemi olmak istemiyoruz ve tüm tahsilat ve ödemeleri alanında öncü ve güvenilir BDDK lisanslı iyzico aracılığı ile yapıyoruz.

Sipariş tutarı anında tahsil edilip, sipariş teslim olduktan tutar, sonraki her Çarşamba hesabınıza otomatik olarak aktarılır.

LilaKutu odaklı bir pazaryeridir ve iş birliği içerisinde bulunduğu markalar için bir pazarlama ajansı gibi çalışır ve bu çalışmalar için de ekstra bir ücret talep etmez. Buna rağmen LilaKutu’ya ödeyeceğiniz komisyon oranı diğer pazaryerlerine göre oldukça düşüktür. Kargo ise her zaman satıcıya aittir; kargo şirketi seçiminde sadece LilaKutu anlaşmalı firmaları seçmek zorunda kalmaz, kendi anlaşmalarınızı da kullanabilirsiniz.